Հայաստանը սողացող կապիտուլյացիայի է ենթարկվում, որը չի ավարտվի նույնիսկ Ադրբեջանի հետ ինչ-որ թղթի ստորագրմամբ։ News.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը։
• Արտակ ԶԱՔԱՐՅԱՆ․ ՄԻՐԶՈՅԱՆԸ ԹՈՂ ՀՐԱՊԱՐԱԿԻ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՀԵՏ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳՐԻ ԱՄԲՈՂՋԱԿԱՆ ՏԵՔՍՏԸ
Կապիտուլյացիոն կառավարության արտաքին գործերի կառավարիչ Արարատ Միրզոյանը, խորհդարանում մուննաթ է եկել ընդդիմության վրա՝ ասելով հետևյալը․ «Երեկվա ցայտնոտը և իրարանցումը պայմանավորված էին նրանով, որ մենք եթե ոչ վերջնական ստորագրված, բայց լուծում բերել ենք՝ մի քիչ լավ, մի քիչ՝ վատ, մի քիչ՝ այս կողմ, մի քիչ՝ այն կողմ, կարող էր ավելի լավը լինել: Բայց մենք լուծման փորձ ենք անում»: Խոսքն այսպես կոչված խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտի մասին է։
• ԶՐՈ ԳՈՐԾՈՂՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՏՈՆՆԱՆԵՐՈՎ ՍՈՒՏ. «ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄՆԵՐԻ ԺԱՄԱՆԱԿ ՉԵՆ ԲԱՐՁՐԱՑՆՈՒՄ ԳԵՐԻՆԵՐԻ ՀԱՐՑԸ»
2025-03-15 08:27
Նիկոլի երեկվա անկեղծացումները, որոնք հասարակության վրա տեղացին «թուրք լրագրողների» հետ հարցազրույցի տեսքով, միանշանակ կարելի է բնորոշել որպես հայ ժողովրդի դեմ տեղեկատվական տեռորի հերթական ալիք։ Նույնիսկ հաշվի առնելով այն, որ առանձնակի նոր ոչ մի բան դրանցում չկար։ Ամեն դեպքում պարզ է, որ այդ ամենը նախապատրաստվել է բնավ ոչ Երևանում և ոչ էլ նույնիսկ Արևմուտքում (ժամանակները փոխվել են), այլ Անկարայում։ Թուրքիայից և Ադրբեջանից անմիջապես հաջորդած հայտարարությունները դրա լավագույն ապացույցն են։
• ԱՐՑԱԽՑԻՆԵՐԸ ՉՊԵՏՔ Է ԲԱՑ ԹՈՂՆԵՆ ԻՐԵՆՑ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆԸ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)