«ԻՄ ԱՄԵՐԻԱ, ԻՄ ՏՈՒՆ» ՎԻՃԱԿԱԽԱՂԻ ՀԱՂԹՈՂԸ ՆԵՐԿԱՅԱՑՐԵԼ Է ԱՄԵՐԻԱԲԱՆԿԻ ԱՌԱՎԵԼՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ
Ամերիաբանկը հինգշաբթի բնակարանի վկայագրով է պարգևատրել «Իմ Ամերիա, իմ տուն» վիճակախաղի հաղթող Շուշանիկ Սարգսյանին։
Մենք ժառանգել ենք ֆանտաստիկ քաղաք, և այն դեռ նույն ֆանտաստիկ քաղաքն է, բայց մենք սխալներ ենք թույլ տվել՝ ԽՍՀՄ-ի փլուզումից հետո 30 տարվա ընթացքում շարունակելով վատթարացնել մայրաքաղաքի վիճակը։ Այս մասին News.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է Անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի նախկին ղեկավար, ճարտարապետ Սահրատ Պետրոսյանը։
Աֆրիկյան փղերը ցամաքային ամենախոշոր կենդանիներն են և նրանք պետք է ամեն օր հարյուրավոր կիլոգրամ սնունդ ուտեն: Նրանք մեծ քանակությամբ բուսականություն սպառող խոտակեր կենդանիներ են։ Journal of Animal Ecology հանդեսում հրապարակված նոր հետազոտությունն օգնել է լուծել ծանր պայմաններում գոյատևող այս հսկայական կենդանիների առեղծվածը:
Աշխարհը կարող է թվալ սառը, վախեցնող և դաժան, բայց եթե բաց լինեք, կարող եք տեսնել, որ այնտեղ շատ բարություն կա:
Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը գրում է․ «Ո՛Չ ԱՐՏԱԳԱՂԹԻՆ ՄԱՅՐ ՀԱՅՐԵՆԻՔԻՑ...
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը նշանակման օրվանից կադրային ջարդ է սկսել նախարարությունում։ Այս մասին գրում է «Հրապարակ» օրաթերթը։
Փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է պատգամավորներին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցին։
Հայաստանի հավաքականի պարտությունը Վրաստանի դեմ խաղում մեծ արձագանք գտավ հանրության շրջանում՝ դառնալով հուզական ալիքների առիթ։
Վճարումներ ստանալու նոր, արագ ու անվտանգ եղանակ՝ ընդամենը մեկ հղումով. Ամերիաբանկը և Դիննո ընկերությունը ներկայացնում են PayLink համատեղ հարթակը, որը վճարումների ստացման և կառավարման նորարարական լուծում է։ Այն օգնում է բիզնեսին պարզեցնել գործընթացները, ստանալ անխափան ու անվտանգ վճարումներ, ինչպես նաև ակնթարթային հաշվետվություն:
Վերջին օրերին հանրային արձագանք է ստացել Վանաձորի ոստիկանության կողմից Տիգրան Ուլուբաբյանի խոշտանգման դեպքը։ Ընդհանրապես, թեմային մի քիչ ուշադիր մարդը պետք է որ արձանագրած լինի, որ վերջերս հաճախակի են դարձել ոստիկանության կողմից քաղաքացիների խոշտանգման դեպքերի ահազանգերը։ Ամենացայտուն օրինակներից՝ Սամվել Վարդանյանի դեպքը. քաղաքական դրդապատճառով ձեռբակալությունից հետո, երբ նա գտնվում էր ոստիկանության վերահսկողության տակ, «անհայտ անձինք» հարձակվել ու խոշտանգել են նրան... Մինչև հիմա ոչ ոք պատասխանատվության չի ենթարկվել, այդ թվում՝ նրան ուղեկցող ոստիկանները։