Տիգրան ԱԲՐԱՀԱՄՅԱՆ․ ԿԱԼԱՆԱՎՈՐՄԱՆ ՄԵՋ ՊԱՀԵԼՈՎ ԽԱՉԱՏՈՒՐՈՎԻՆ` ԽԱՂԻՑ ՀԱՆԵԼ, ԼՌԵՑՆԵԼ, ՊԱՅՔԱՐԻՑ ՀԵՏ ՊԱՀԵԼ ՉԻ ՍՏԱՑՎԻ
Արդեն մեկ ամիս է, ինչ կալանավորված է գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովը։ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանի գնահատմամբ՝ Խաչատուրովի կալանքն ապօրինի է։
«Գեներալ Գրիգորի Խաչատուրովն արդեն մեկ ամիս է, ինչ կալանավորված է: Բացի այն հանգամանքից, որ գործն է ակնհայտ կարված, ապօրինի է նաև նրա կալանավորումը:
Իշխանությունը մեկ հարցում հետևողական է` համակարգը լցնելու այնպիսի դեմքերով, ովքեր, առանց երկար մտածելու, վերևից իջնող քաղաքական որոշումներ կկայացնեն` անկախ այն հանգամանքից, թե դա ինչ գին կունենա համակարգի ու երկրի համար:
Կալանավորման մեջ պահելով Խաչատուրովին` խաղից հանել, լռեցնել, պայքարից հետ պահել չի ստացվի, նա ու իր ընտանիքը վաղուց են ապացուցել, որ ունեն հստակ սկզբունքներ ու հենց դրանով են առաջնորդվում:
Այսօր միայն իշխանության համար է պայքարը հանուն իշխելու ու դրանից բխող հնարավորություններից օգտվելու համար, և նրանք դժվար էլ գիտակցեն, որ երկրում կան ուժեր, խմբեր, գործիչներ կամ պարզապես անհատներ, որոնց համար հայրենիքը, ազգային արժեքները թանկ են ամեն տեսակի պաշտոնից ու իշխանությունից», - Facebook-ում գրել է Աբրահամյանը։