Արմեն ԱՇՈՏՅԱՆ․ ՉԵՄ ՊԱՏՐԱՍՏՎՈՒՄ ՄԱՍՆԱԿՑԵԼ ՄԱՅՐԱՔԱՂԱՔԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻՆ
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, որը գտնվում է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում, արձագանքել է այն լուրերին, թե Երևանի ավագանու առաջիկա ընտրություններում ընդդիմությունն իրեն առաջադրելու է քաղաքապետի թեկնածու։
Արմեն Աշոտյանը երկու ամսով կալանավորվեց հունիսի 16–ին։ Նա և Երևանի Հերացու անվան բժշկական համալսարանի նախկին ռեկտոր Միքայել Նարիմանյանը մեղադրվում են բուհին պատկանող մոտ 100 հազար դոլարի գույք հափշտակելու մեջ: Նրանց մեղադրում են «Ծովասար» հյուրանոցային համալիրի քոթեջները ուռճացված գներով (հաջորդած «ատկատներով») ձեռք բերելու համար այն ժամանակահատվածում, երբ ՀՀԿ փոխնախագահը գլխավորել է բուհի հոգաբարձուների խորհուրդը:
Աշոտյանը նշել է, որ բանտախցում չուներ հնարավորություն պարզելու նման քննարկումների սկզբանղբյուրը, սակայն տեսնելով «իշխանական մամուլի ոգևորությունն այս կապակցությամբ», ստիպված է եղել արձագանքել։
«Ես չեմ պատրաստվում որևէ կերպ մասնակցել մայրաքաղաքի իշխանությունների ընտրություններին: Նման մոտեցում ունի նաև իմ` Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը, քանզի Հայաստանի և Արցախի առաջնահերթ խնդիրները որևէ կապ չունեն գործող վարչակազմի` Տիգրան Ավինյանին քաղաքապետի աթոռին նստեցնելու խոնավ երազների հետ»,-գրել է նա:
Նշենք, որ ավելի վաղ լրատվամիջոցներում լուրեր էին տարածվել, թե Երևանի ավագանու ընտրություններում ընդդիմության թեկնածուն Արմեն Աշոտյանն է։
2025-03-29 10:09
Заместитель директора Центра комплексных европейских и международных исследований факультета Мировой экономики и мировой политики НИУ ВШЭ Дмитрий Суслов прокомментировал Alpha News переговорный процесс между Россией и США, кризис в отношениях Европы и Америки, а также перспективы евроинтеграции Армении и реакцию на это Москвы. По мнению эксперта, сейчас есть предпосылки для нормализации российско-американских отношений.
2025-03-29 09:58
30 марта в общинах Паракар Армавирской области и Гюмри Ширакской области состоятся внеочередные выборы совета старейшин. Предвыборная кампания в областях стартовала 15 марта. На эту тему Alpha News побеседовала с независимым экспертом Артаком Аветисяном, который также коснулся состоявшихся накануне предвыборных дебатов кандидатов в мэры Гюмри.
2025-03-29 09:50
Аналитик Центра средиземноморских исследований НИУ ВШЭ Тигран Мелоян в беседе с ИАЦ VERELQ прокомментировал принятие парламентом Армении во втором и окончательном чтении законопроекта о начале вступления страны в Евросоюз.
2025-03-29 08:01
Объем строительных работ в ЕАЭС увеличился на 7,7% в январе 2025 года по сравнению с аналогичным периодом предыдущего года, сообщает пресс-служба ЕЭК.