Արտակ ԶԱՔԱՐՅԱՆ․ ԿԱՊԻՏՈՒԼՅԱՆՏՆԵՐԸ ՈՉ ՄԻ ԿԵՐՊ ՉԵՆ ԿԱՐՈՂԱՆՈՒՄ ՀԱՂԹԱՀԱՐԵԼ ԻՐԵՆՑ ԲԱՐԴՈՒՅԹՆԵՐԸ
Պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ-ական Արտակ Զաքարյանը գրում է.
2023թ.-ին` հայ ժողովրդին պատկանող հազարամյա տարածքները` 2018թ. տարածքների համեմատ նվազել են շուրջ 40,4%-ով:
2023թ-ին ՀՀ անվտանգության միջավայրը և պաշտպանունակությունը 2018թ. համեմատ վանթարացել է անչափելի աստիճանով:
Բայց միևնույն է, կապիտուլյանտները ոչ մի կերպ չեն կարողանում հաղթահարել իրենց բարդույթները 2018թ.-ի համեմատ:
Ոչ մի հարցում մի´ համեմատվեք 2018թ. ի հետ, ձեր բերած ողբերգությունն ի ցույց մի դրեք: Ամոթ է վերջապես:
ПОСЛЕДНИЕ ОТ АВТОРА
-
2025-06-28 17:24
Первопрестольный Эчмиадзин строго осуждает решение суда об аресте предстоятеля Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископа Микаэла Аджапахяна. Об этом говорится в заявлении Первопрестольного Эчмиадзина.
-
2025-06-28 17:15
Учитывая происходящее, можно четко заявить, что Армения – авторитарное государство. Об этом заявил бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян. По его словам, власти игнорируют Конституцию и законы. Он выразил уверенность, что все это упирается в проблему Арцаха.
-
2025-06-28 17:14
Если бы блицкриг против Ирана удался, очевидно, что была попытка Азербайджана и Турции прорвать так называемой Зангезурский коридор, поэтому они и проводили учения в Нахиджеване. Об этом в гостях у Новости Армении – NEWS.am на передаче «Фактор силы» заявила востоковед, специалист по Ирану Карине Геворкян.
-
2025-06-28 15:37
Facebook заблокировал пост Никола Пашиняна некорректного содержания о Католикосе всех армян и других священнослужителях.