Մետաքսե ՀԱԿՈԲՅԱՆ․ ԱՐԱՅԻԿ ՀԱՐՈՒԹՅՈՒՆՅԱՆ ԱՆՈՒՄ Է ԱՄԵՆ ԻՆՉ, ՈՐ ԻՐ ԱԹՈՌԸ ՉՍԱՍԱՆՎԻ
Տարբեր տեխնոլոգիաներ և ուժ կիրառելով՝ Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյան անում է ամեն ինչ, որ իր աթոռը չսասանվի՝ գիտակցելով, որ Արցախի փրկությունը դերակատարների փոփոխությունների մեջ է: Այս մասին News.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱՀ Ազգային ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը։
Նրա կարծիքով՝ Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի մասին լուրերը բեմադրված էին:
«Միակ բանը ինչից կարող է Արայիկ Հարությունյանը վախենալ, ժողովրդի ընդվզոմն է, ինչը հասունացել էր, բավականին կրքերը եռում էին, որից հետո հերթական շոուն եղավ իշխանական թևից լուրեր տարածվեցին, թե հրաժարական է տալիս, ինչից հետո լռություն եղավ ու նորից շոու:
Այսինքն՝ դրանք ծրագրավորված խոսակցություններ էին: Արցախում, ըստ էության, քաոս չկա, այդ քաոսի տպավորությունը ստեղծում է իշխանությունը դրսի համար: Քաոս կա երկրի կառավարման մասով, երկու օր է հացի արտադրամասերը չեն աշխատում, հնարավոր է՝ երեք օր էլ չաշխատեն, այսինքն՝ ցամաք հաց էլ գոյություն չունի:
Քաոս է նաև այն առումով, որ մենք անակնկալի եկանք, երբ տեսանք, թե ինչպես են տասնյակ երիտասարդներ անցնում Հակարիի կամրջով: Մենք տեղյակ չենք՝ ովքեր են, որևէ պարզաբանում չկան: Մեր իշխանության գործելաոճն է, որ թիկունքից գործելը: Հարությունյանը ներսում ուզում է վախի մթնոլորտ ստեղծել, դրսում էլ ցույց տալ, որ պնդումները, թե դերակատարներ պետք է փոխվեն, իրական չեն»,- ասաց Հակոբյանը»,- նշեց Հակոբյանը:
2025-03-31 10:05
Блок "Мать Армения" готов отдать свои голоса оппозиционной политической силе, набравшей наибольшее количество голосов на выборах в Совет старейшин Гюмри, и призывает сделать то же самое других представителей оппозиции. Об этом заявил лидер блока Андраник Теванян.
2025-03-31 09:08
Если руководствоваться имеющимися на данный момент предварительными результатами, то преодолевающие необходимый барьер оппозиционные политические силы вместе получают 19 мандатов в представительном органе Гюмри, а правящая в Армении партия «Гражданский договор» – лишь 14. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявила специалист по конституционному праву Гоар Мелоян.