Գյումրիում ձայների հաշվարկը շարունակվում է. ոչ մի տեղամասային ընտրական հանձնաժողով արդյունքներ չի ներկայացրել
Հայաստանի երկրորդ քաղաքում այս պահին շարունակվում է ներկայացուցչական մարմնի արտահերթ ընտրություններում ձայների հաշվարկը։ Հաղորդումներ են ստացվում, որ որոշ ընտրատեղամասերում, որտեղ հաշվարկը ուշ է սկսվել, լարված իրավիճակ է ստեղծվել: Մասնավորապես՝ 31/69 ընտրատեղամասում։
Ինչպես հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը, ժամը 22:20-ի դրությամբ ոչ մի տեղամասային ընտրական հանձնաժողով արդյունքներ չի ներկայացրել։ Հարկ է նշել, որ սա նաև ունի օբյեկտիվ պատճառներ. քաղաքային տեղանքում ընտրողները համեմատաբար հավասար են բաշխված ընտրատեղամասերում, այսինքն՝ չկան փոքր գյուղական տեղամասեր, որտեղ արդյունքները, բնականաբար, ավելի արագ են հաշվարկվում: Ավելին, Գյումրիի արտահերթ ընտրություններում գրանցվել է ընտրողների ռեկորդային բարձր մասնակցություն (42,66%), ինչը նույնպես դանդաղեցնում է քվեարկության արդյունքները հաշվելու գործընթացը։