Катанием на велосипеде премьер-министр Никол Пашинян направляет населению Армении четкий мессидж: регион во взрывоопасной ситуации, но от нас ничего не зависит, поэтому давайте использовать отведенное нам время на развлечения. Об этом заявил бывший депутат, политический обозреватель Арман Абовян.
ՎԱՐՉԱԿԱՆ ՌԵՊՐԵՍԻԱՆԵ՞Ր, ԹԵ՞ ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՀԵՏԱՊՆԴՈՒՄ. Ո՞ՐՆ Է ՊԵԿ ՆԱԽԱՁԵՌՆՈՒԹՅԱՆ ՆՊԱՏԱԿԸ
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն շրջանառության մեջ է դրել օրենսդրական փոփոխությունների մի նախագիծ, որով տնտեսվարողը 10 մլն դրամ և ավելի խախտում անելու դեպքում 3 տարի կկալանավորվի։ Նախագիծը դրվել է e-draft–ում հանրային քննարկման մինչև օգոստոսի 23–ը։ Այս պահի դրությամբ նախագծին դեմ է քվեարկել 1 206 մարդ, կողմ` 8–ը։ ՊԵԿ–ն առաջարկում է փոփոխություններ և լրացումներ կատարել ՀՀ քրեական օրենսգրքում, մասնավորապես` ուժը կորցրած ճանաչել 290–րդ հոդվածի 5–րդ մասը։ «Մանթաշյանց» գործարարների միության նախագահ Վահրամ Միրաքյանը Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում ասաց` մինչ այժմ եթե գործարարը վճարում էր ՊԵԿ տեսուչների նախնական հաշվարկներով արձանագրված խախտման գումարը, ապա այդ հոդվածի համաձայն` ազատվում էր քրեական պատասխանատվությունից։
• 2024-08-15 10:49
"КОШМАРИТЬ" БИЗНЕС И СОБИРАТЬ БОЛЬШЕ НАЛОГОВ: ЗАЧЕМ КГД АРМЕНИИ ХОЧЕТ УЖЕСТОЧИТЬ ЗАКОН?
Комитет госдоходов Армении ввел в обращение проект законодательных поправок, согласно которому предприниматель будет арестован на 3 года в случае обнаруженных нарушений на сумму в размере 10 млн драмов (около $25 тыс.) и более. Проект вынесен на общественное обсуждение на платформе e-draft до 23 августа. На данный момент против проекта проголосовали 1206 человек, за - 8. Речь, в частности, идет о том, чтобы признать утратившей силу ч. 5 ст. 290 УК Армении, согласно которой для предпринимателей предусматривались стимулирующие нормы, касающиеся освобождения от уголовной ответственности.