В АРМЕНИИ ВЫРОСЛО ЧИСЛО ОСОБО ТЯЖКИХ ПРЕСТУПЛЕНИЙ НА 25%
МО РА ОПРОВЕРГЛО СООБЩЕНИЕ АЗЕРБАЙДЖАНА ОБ ОБСТРЕЛАХ НА ГРАНИЦЕ
ГЛАВА ЕВРОДИПЛОМАТИИ ПОСЕТИТ АРМЕНИЮ
Более 50 человек отравились в Анкаре после употребления поддельных алкогольных напитков, 40 человек находятся в реанимации. Об этом пишет РИА Новости со ссылкой на газету Ekonomim.
Вопрос пленных лидеров Нагорного Карабаха и других армян, находящихся в Баку, должен подниматься на каждом этапе переговоров. Об этом заявил экс-президент Армении Роберт Кочарян на пресс-конференции в понедельник.
Землетрясение произошло в Анкаре, подземные толчки ощущались в жилых домах, сообщают местные СМИ.
Бывший главный тренер «Аякса» и сборной Греции, 61-летний голландец Джон ван'т Схип возглавит национальную сборную Армении, сообщает официальный сайт ФФА.
ՀՀ իշխանությունները ձախողել են ՀԱՊԿ գործընկերների հետ աշխատանքը, կազմակերպության անդամ պետություններից որևէ մեկի ղեկավարի հետ էլ ընկերական, անձնական հարաբերություններ չունեն։ Այս մասին այսօր կայացած ասուլիսին ասաց ՀՀ 2–րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի բանակցային թիմերը Էր-Ռիադում կայացած հանդիպման արդյունքները կփոխանցեն երկու երկրների ղեկավարներին, իսկ հետո Վլադիմիր Պուտինն ու Դոնալդ Թրամփը կորոշեն հետագա քայլերը։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահները խնդիրներ չունեն, բայց չմիավորվելու պատճառն այն է, որ այդ միավորումն արդյունավետ չի լինելու։ Այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Եվրոպան պետք է «անվտանգության նոր ճարտարապետության շուրջ» համաձայնության գա Ռուսաստանի հետ։ Այս մասին Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիո Կոստան հայտարարել է Financial Times-ին տված հարցազրույցում։
Մաքսատուրքերի և առևտրային պատերազմներում հաղթողներ չկան, կտուժեն միայն բոլոր երկրների ժողովուրդների շահերը, երկուշաբթի օրը կայացած ճեպազրույցում ասել է Չինաստանի ԱԳՆ խոսնակ Գուո Ցզյակունը։