ЧИСЛО ПОГИБШИХ ПРИ ЗЕМЛЕТРЯСЕНИИ В МЬЯНМЕ ПРЕВЫСИЛО 1000
ГОСДЕП США ОБЪЯВИЛ О РОСПУСКЕ USAID
В ГЮМРИ СЕГОДНЯ ДЕНЬ ТИШИНЫ
В Армении пройдет Всеармянский съезд бюро и отделений "Ай Дата" (Армянский вопрос), сообщает пресс-служба АРФ "Дашнакцутюн". Съезд откроется 25 мая в Ереване.
ՀՀ–ում համայնքի ավագանու անդամը չի կարող զբաղվել հանրային այլ ծառայությամբ։ «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխությունները 69 կողմ, 13 դեմ, 5 ձեռնպահ ձայներով առաջին ընթերցմամբ ընդունվեցին Ազգային ժողովում` չնայած առկա տարաձայնություններին, որոնք հիմնականում հնչեցին իշխանական պատգամավորների կողմից։
Գործող օրենքի համաձայն՝ պարտադիր զինծառայության զորակոչին, վարժական հավաքներին և զինվորական վարժանքներին մասնակցելու գործընթացի շրջանակում քաղաքացիներն իրենց զինվորական հաշվառման մարմին ներկայանալու վերաբերյալ ծանուցումներն ստանում են փաստաթղթային կամ էլեկտրոնային եղանակով, սակայն հստակեցված չեն դրանց պատշաճ տրման ձևերը: Ծանուցման գործընթացը հստակեցնելու նպատակով մշակվել է ««Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» նախագիծ, որն ԱԺ-ում առաջին ընթերցմամբ ներկայացրեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը:
Հայաստանում Հյուսիս–հարավ ճանապարհի կառուցման նախագծի ավարտի վերաբերյալ հստակ ժամկետ չնշելու հիմնական պատճառը Արտաշատից Սիսիան հատվածի հետ կապված անորոշությունն է։ Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
Правительство Армении предлагает ограничить деятельность членов советов старейшин, передает Sputnik Армения.
Проект введения новой системы уведомления граждан о воинских сборах представил в парламенте замминистра обороны Грачья Саркисян, передает Sputnik Армения.
Главная причина, по которой в Армении не могут назвать конкретных сроков завершения проекта строительства автомобильной дороги "Север-Юг", заключается в неопределенности с участком от Арташата до Сисиана. Об этом заявил министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян в интервью Общественному телевидению Армении, передает Sputnik Армения.
Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիի հրաժեշտի արարողությունն ու հուղարկավորությունը տեղի կունենան մայիսի 23-ին Մաշհադում: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին, հայտարարել է երկրի փոխնախագահ և հուղարկավորությունը կազմակերպող հանձնաժողովի ղեկավար Մոհսեն Մանսուրին։
Ժամը 13:00-ին Անի Գրանդ հյուրանոցում Բագրատ Սրբազանը կհանդիպի Արցախի կառավարության անդամների, ԱԺ պատգամավորների և համայնքի ղեկավարների հետ: Այս մասին հայտնում է շարժման տելեգրամյան ալիքը: