ЧИСЛО ПОГИБШИХ ПРИ ЗЕМЛЕТРЯСЕНИИ В МЬЯНМЕ ПРЕВЫСИЛО 1000
ГОСДЕП США ОБЪЯВИЛ О РОСПУСКЕ USAID
В ГЮМРИ СЕГОДНЯ ДЕНЬ ТИШИНЫ
В Армении пройдет Всеармянский съезд бюро и отделений "Ай Дата" (Армянский вопрос), сообщает пресс-служба АРФ "Дашнакцутюн". Съезд откроется 25 мая в Ереване.
ՀՀ–ում համայնքի ավագանու անդամը չի կարող զբաղվել հանրային այլ ծառայությամբ։ «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխությունները 69 կողմ, 13 դեմ, 5 ձեռնպահ ձայներով առաջին ընթերցմամբ ընդունվեցին Ազգային ժողովում` չնայած առկա տարաձայնություններին, որոնք հիմնականում հնչեցին իշխանական պատգամավորների կողմից։
Հայաստանում Հյուսիս–հարավ ճանապարհի կառուցման նախագծի ավարտի վերաբերյալ հստակ ժամկետ չնշելու հիմնական պատճառը Արտաշատից Սիսիան հատվածի հետ կապված անորոշությունն է։ Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը։
Правительство Армении предлагает ограничить деятельность членов советов старейшин, передает Sputnik Армения.
Проект введения новой системы уведомления граждан о воинских сборах представил в парламенте замминистра обороны Грачья Саркисян, передает Sputnik Армения.