СЕМЬЯ РУБЕНА ВАРДАНЯНА ПРИЗВАЛА МИРОВОЕ СООБЩЕСТВО ОКАЗАТЬ ДАВЛЕНИЕ НА АЗЕРБАЙДЖАН
Семья экс-госминистра Республики Арцах, известного мецената Рубена Варданяна выступила с заявлением.
Ադրբեջանի իշխանությունները երկարացրել են Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի անօրինական ձերբակալման ժամկետը ևս 5 ամսով։
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստի ժամանակ հաստատեց ԼՂ–ից բռնի տեղահանվածների բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագիրը։
Власти Азербайджана продлили срок незаконного ареста экс-госминистра Нагорного Карабаха Рубена Варданяна. Арест продлен на 5 месяцев, передает News.am.
Правительство Армении утвердило на заседании в четверг программу жилищной поддержки вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха, передает Sputnik Армения.
101 գիտնականներ, պրոֆեսորներ, դասախոսներ, մշակույթի ներկայացուցիչներ, պատմական գիտությունների թեկնածուներ, տնտեսագիտության, թուրքագիտական դաշտի կարկառուն ներկայացուցչներ պահանջել են այսօր այդ մարդու հրաժարականը։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 15-ին, Սուրբ Աննա եկեղեցու բացում հայտարարեց շարժման առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը։
Շարժման առաջնորդ Բագրատ Սրբազանը վաղը նորից հանդիպումներ կունենա։ Այս մասին նա ասաց Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում՝ ամփոփոլեով օրն ու քննարկելով հետագա անելիքները։
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը համազգային պայքարի մասնակիցներին կոչ է անում վաղը՝ առավոտյան ժամը 10։30-ին, հավաքվել Կառավարության շենքի դիմաց։ Խաղաղ անհնազանդության ակցիաները շարունակվում են։
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժումը մայիսի 16–ի առավոտից կշարունակի քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները՝ դասադուլներ, փողոցների փակում և այլն: Այս մասին հայտարարեց շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։
101 ученый: профессоры, преподаватели, представители культуры, кандидаты исторических, экономических наук, яркие представители сферы тюркологии, сегодня потребовали отставки этого человека. Об этом 15 мая заявил во дворе церкви Сурб Анна лидер движения, архепископ Баграт Галстанян. Он отметил, что сегодня собирается встретиться с этими людьми.