Авинян атакует суды исками против СМИ, требуя извинений и опровержений
Занимающий должность мэра Еревана Тигран Авинян завершает 2024 год шквалом исков, поданных против средств массовой информации.
ԱՄՆ-ն «Գազպրոմբանկի» նկատմամբ պատժամիջոցների հարցում բացառություն է արել Թուրքիայի համար։ Տեղեկությունը հայտնում է «Bloomberg»-ը՝ հղում անելով Թուրքիայի էներգետիկայի նախարարության ղեկավար Ալփարսլան Բայրաքթարին։
США сделали для Турции исключение по линии санкций в отношении "Газпромбанка" для оплаты поставок газа из РФ. Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на главу Минэнерго Турции Альпарслана Байрактара.
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացը շարունակում է կենսական նշանակություն ունեցող ուղղություն մնալ Միացյալ Նահանգների գործող վարչակազմի և պետքարտուղարի համար, և Վաշինգտոնը կշարունակի աշխատել դրա վրա մինչև իր պաշտոնավարման վերջին օրը։
Հայաստանը, Հունաստանն ու Կիպրոսը պաշտպանական խորհրդակցություններ են անցկացրել, որոնց արդյունքում ստորագրել են պաշտպանական համագործակցության ծրագրերը։ Տեղեկությունը հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Мирный процесс между Арменией и Азербайджаном остается жизненно важным направлением для нынешней администрации и госсекретаря США, и вашингтонская администрация продолжит работать над ним до последнего дня своего пребывания на этом посту.
Армения, Греция и Кипр провели консультации по вопросам обороны, по итогам которых была подписана программа трехстороннего сотрудничества. Об этом в пятницу сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Human Rights Watch-ը Իսրայելին մեղադրել է Գազայում «ցեղասպանության գործողությունների» դիմելու մեջ՝ պաղեստինցի խաղաղ բնակիչներին դիտավորյալ ջրի բավարար հասանելիությունից զրկելով:
Հայաստանը և Թուրքիան արդեն համաձայնել են համատեղ գնահատել Գյումրի-Կարս երկաթուղով սահմանի անցման տեխնիկական պահանջները։ Այս մասին Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՍԾՏՀԿ) արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի 49-րդ հանդիպմանն ասել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը։
ԱՄՆ-ը ֆինանսական պատժամիջոցներ է կիրառել Վրաստանի ներքին գործերի (ՆԳ) նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի և Հատուկ առաջադրանքների վարչության փոխտնօրեն («Խարեբա»-ի տեղակալ) Միրզա Կեզևաձեի նկատմամբ: Այս որոշումը հրապարակվել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության կայքում։